Polscy Psycholodzy online

@2022

14 września 2022

Zacznij wierzyć w siebie

Kochać, lubić oraz szanować siebie, czy jest to coś do czego dążymy? Posiadanie zaufania oraz czucie się dobrze z samym sobą chroni Nas  przed wchodzeniem oraz trwaniem w związkach, które Nas ranią, przed pozwalaniem innym na przekraczanie Naszych granic, jak również zmniejsza niebezpieczeństwo rozwinięcia się uzależnienia. Kiedy wierzymy w siebie, dbamy jednocześnie o swoje zdrowie, samopoczucie, relacje oraz rozwój.

Niestety nasze dzieciństwo oraz doświadczenie życiowe, często sprawia, że nasze poczucie własnej wartości się zmniejsza. Boimy się mówić o sobie dobrze aby inni nie uznali Nas za osoby wywyższające się. Mogliśmy również słyszeć od najbliższych aby ,,się nie chwalić". To sprawia, że sami zaczynamy myśleć, że myślenie o sobie lub mówienie w sposób pozytywny jest czymś niewłaściwym. Przestajemy wierzyć w swoją wartość, lubić siebie oraz uznawać za kogoś dobrego. To zaś ma przełożenie w tym jak się czujemy. Negatywne myślenie o sobie sprzyja rozwojowi depresji, uzależnieniom, zazdrości, poczuciu niepewności siebie w relacjach, wchodzeniu w relacje w których jesteśmy nieszczęśliwi, pozwalaniu innym na przekraczaniu naszych granic oraz trudności w ich wyznaczaniu.

Jeśli chciałbyś zacząć wierzyć w siebie, odzyskać poczucie własnej wartości, polubić samego siebie, a nawet pokochać, to zapraszamy Cię do pobrania przygotowanych przez Nas darmowych materiałów, dotyczących budowania poczucia własnej wartości.

 

Pobierz darmowe materiały

 

 

 

WROĆ DO BLOGA