WROĆ DO BLOGA

Stres ma ogromny wpływ nie tylko na nasze funkcjonowanie psychiczne ale również na nasze zdrowie. Czy wiesz, że nadmierny stres powoduje choroby o podłożu zapalnym? Im więcej w naszym życiu stresu, tym w większym stopniu jesteśmy narażeni na  choroby autoimmulogiczne, alergie, nowotwory, zaburzenia hormonalne itp. Jak radzić sobie ze stresem oraz co wpływa na jego powstawanie i czy mamy wpływ na to ile go przeżywamy, dowiesz się od jednego z naszych specjalistów, którzy na co dzień pracują jako psycholodzy oraz psychoterapeuci. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci te temat, bardziej pod kontem dietetycznym :) 

Zdrowa oraz zbilansowana dieta jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania powstawania stanów zapalnych w naszym organizmie. A jak wiemy, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Na rynku jest wiele specjalistycznych diet, pomocnych w walce z wieloma schorzeniami. Pytanie, czy części tych problemów nie moglibyśmy uniknąć lub ograniczyć ich powstawanie dbając o naszą kondycję psychiczną, ćwicząc oraz stosując zbilansowaną dietę. 

To co najważniejsze, kiedy sięgamy po zbilansowaną dietę, nie wyzbywamy się z naszego jadłospisu tego co lubimy. Dobieramy odpowiednie proporcję oraz uczymy się łączyć produkty, które Nam smakują. Dzięki temu tworzymy plan żywieniowy na co dzień, a nie dietę na miesiąc, z której szybko rezygnujemy, bo jest zbyt rygorystyczna. 

Jak zatem zapobiegać negatywnemu działaniu stresu na nasze zdrowie?

- Ogranicz używki

- Wypoć go. Ruch to zdrowie oraz świetny sposób odstresowania. 

- Zadbaj o odpoczynek oraz swoją kondycję psychiczną. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy specjalisty

- Zrezygnuj z sklepowych słodyczy. Istnieje wiele smacznych możliwości zastąpienia batona sklepowego, które nie zakwaszą Twojego organizmu, a przez to nie będą sprzyjały powstawaniu w nim stanów zapalnych

- Pij przynajmniej 2l wody dziennie. Fajnym rozwiązaniem jest dodanie do niej cytryny. Nawodnisz dzięki temu swój organizm, dodasz walory smakowe, a dodatkowo odkwasisz swój organizm

- Jedz regularnie minimum 3 posiłki dziennie (najlepiej 4- 5). O stałych porach

- Jedz dużo warzyw najlepiej w formie surowej, takich jak np. marchewka, pomidor, szpinak, papryka

- Kakao, które posiada dużą ilość antyoksydantów również może być świetnym oraz smacznym urozmaiceniem codziennej diety.

 

Pamiętaj, im bardziej dbamy o naszą psychikę oraz ciało, tym lepiej się czujemy. Dlatego jeśli chciałbyś nauczyć się radzić sobie ze stresem, zapraszamy Cię do konsultacji z jednym z Naszych specjalistów. Jeśli zaś chcesz zacząć zdrowo się odżywiać. Dowiedzieć się jak łączyć produkty i zadbać o swoje zdrowie dzięki zbilansowanemu odżywianiu. Zapraszamy serdecznie do Naszej zakładki Dieta.

 

 

Wpływ diety na walkę ze stresem

20 sierpnia 2022

Polscy Psycholodzy online

@2022