Polscy Psycholodzy online

@2022

20 sierpnia 2022

Wpływ diety na walkę ze stresem

Stres ma ogromny wpływ nie tylko na nasze funkcjonowanie psychiczne ale również na nasze zdrowie. Czy wiesz, że nadmierny stres powoduje choroby o podłożu zapalnym? Im więcej w naszym życiu stresu, tym w większym stopniu jesteśmy narażeni na  choroby autoimmulogiczne, alergie, nowotwory, zaburzenia hormonalne itp. Jak radzić sobie ze stresem oraz co wpływa na jego powstawanie i czy mamy wpływ na to ile go przeżywamy, dowiesz się od jednego z naszych specjalistów, którzy na co dzień pracują jako psycholodzy oraz psychoterapeuci. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci te temat, bardziej pod kontem dietetycznym :) 

Zdrowa oraz zbilansowana dieta jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania powstawania stanów zapalnych w naszym organizmie. A jak wiemy, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć. Na rynku jest wiele specjalistycznych diet, pomocnych w walce z wieloma schorzeniami. Pytanie, czy części tych problemów nie moglibyśmy uniknąć lub ograniczyć ich powstawanie dbając o naszą kondycję psychiczną, ćwicząc oraz stosując zbilansowaną dietę. 

To co najważniejsze, kiedy sięgamy po zbilansowaną dietę, nie wyzbywamy się z naszego jadłospisu tego co lubimy. Dobieramy odpowiednie proporcję oraz uczymy się łączyć produkty, które Nam smakują. Dzięki temu tworzymy plan żywieniowy na co dzień, a nie dietę na miesiąc, z której szybko rezygnujemy, bo jest zbyt rygorystyczna. 

Jak zatem zapobiegać negatywnemu działaniu stresu na nasze zdrowie?

- Ogranicz używki

- Wypoć go. Ruch to zdrowie oraz świetny sposób odstresowania. 

- Zadbaj o odpoczynek oraz swoją kondycję psychiczną. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy specjalisty

- Zrezygnuj z sklepowych słodyczy. Istnieje wiele smacznych możliwości zastąpienia batona sklepowego, które nie zakwaszą Twojego organizmu, a przez to nie będą sprzyjały powstawaniu w nim stanów zapalnych

- Pij przynajmniej 2l wody dziennie. Fajnym rozwiązaniem jest dodanie do niej cytryny. Nawodnisz dzięki temu swój organizm, dodasz walory smakowe, a dodatkowo odkwasisz swój organizm

- Jedz regularnie minimum 3 posiłki dziennie (najlepiej 4- 5). O stałych porach

- Jedz dużo warzyw najlepiej w formie surowej, takich jak np. marchewka, pomidor, szpinak, papryka

- Kakao, które posiada dużą ilość antyoksydantów również może być świetnym oraz smacznym urozmaiceniem codziennej diety.

 

Pamiętaj, im bardziej dbamy o naszą psychikę oraz ciało, tym lepiej się czujemy. Dlatego jeśli chciałbyś nauczyć się radzić sobie ze stresem, zapraszamy Cię do konsultacji z jednym z Naszych specjalistów. Jeśli zaś chcesz zacząć zdrowo się odżywiać. Dowiedzieć się jak łączyć produkty i zadbać o swoje zdrowie dzięki zbilansowanemu odżywianiu. Zapraszamy serdecznie do Naszej zakładki Dieta.

 

 

WROĆ DO BLOGA