Polscy Psycholodzy online

@2022

05 lutego 2022

Terapia dzieci i młodzieży

Jedną z dziedzin pracy terapeutycznej jest praca z dziećmi oraz młodzieżą. Nasi specjaliści w trakcie spotkań terapeutycznych z młodszymi pacjentami, wykorzystują przede wszystkim metody Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Kids Skills).  Wierzymy, że największe efekty terapeutyczne daje skupienie się na zasobach oraz mocnych stronach dziecka i dzięki ich dodatkowemu wspieraniu i rozwijaniu możemy poradzić sobie z większością problemów z którymi zgłaszają się rodzice oraz nastolatkowie. Jeśli uwierzymy, że dziecko wie czego potrzebuję i zechcemy lepiej poznać jego świat, to łatwiej będzie Nam pomóc dziecku w pokonaniu jego codziennych trudności. Kiedy dzieci czują się  zrozumiane oraz akceptowane, stają się równocześnie bardziej otwarte na propozycje oraz wyrażone zdanie dorosłych.  

Dlatego jeśli chcesz poprawić relację ze swoim dzieckiem, spróbuj zacząć rozmowę  z nim nie od tego co trudne ale od tego co widzisz w nim dobrego:

- Zapytaj jak się czuje

- Powiedz dziecku, że ma racje

- Zapytaj jak to zrobił. Jest wiele rzeczy w których nasze dzieci są lepsze od Nas

- Zapytaj co myśli o tej konkretnej sytuacji

- Nie oceniaj tego co mówi lub robi ale zapytaj dlaczego

- Spróbuj zrozumieć

Jeśli czujesz, że Ty lub Twoje dziecko potrzebujecie pomocy, nie wahaj się przed poszukaniem pomocy. Pamiętaj, że tak jak dorośli, dzieci również przeżywają kryzysy oraz problemy. Jako Polscy psycholodzy pracujemy z młodzieżą od 16 roku życia w formie online (w przypadku młodszych dzieci pracujemy jedynie stacjonarnie w gabinecie). W formie online specjalizujemy się głównie w terapii uzależnień, oraz zaburzeń odżywiania u młodzieży. 

Jeśli chciałbyś przekonać się jak mądre jest Twoje dziecko oraz jak przy wspólnej współpracy możecie poradzić sobie z jednym z problemów (szykowanie ubrań do szkoły na kolejny dzień, odrabianie lekcji o konkretnej porze itp.) z którym często się zmagacie. Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w naszym 15 dniowym programie zmiany zachowań. Zaczynamy już 14 lutego, zapisy za pośrednictwem formularza na stronie. Serdecznie zapraszamy.

Polscy psycholodzy online

 

 

 

 

 

 

WROĆ DO BLOGA